Sklízecí řezačky KRONE BIG X 680 780 880

 

BiG X 680, 780, 880: nová rodina řezaček KRONE se zvedací kabinou

S novou řadou sklízecích řezaček Krone, zůstává výrobce věrný i nadále klíčovým komponentům a inovativním systémům, které jako celek tvořily vždy řezačku pro skutečně jakékoli podmínky.

Motor

 • 8válcové V-motory LIEBHERR
 • Tvar V a příčná poloha pro úsporu místa
 • S emisní normou Final Tier 4 / stupeň 4
 • Maximální dlouhodobý výkon motoru 687 až 898 PS
 • Vysoká hospodárnost a klidný chod
Nejmodernější technika motorů LIEBHERR s technologií Common-Rail je zárukou skvělého výkonu a hospodárnosti. Motory vynikají optimálně vyladěnými krouticími momenty, klidným chodem, nízkou spotřebou paliva a vysokou účinností.
 
Text
 
Text
 
Tolik energie, kolik je potřeba Při použití KRONE PowerSplit se dlouhodobý výkon motoru automaticky přizpůsobuje pracovním podmínkám. EcoPower se používá tam, kde je potřeba menší výkon motoru. XPower poskytuje maximální výkon v těžkých pracovních podmínkách. Power-Split propůjčuje stroji BiG X fl exibilitu ve výkonu a významně snižuje spotřebu paliva. 

Šest vkládacích válců (s novými velkými pružinami na horních válcích) se stará o co nejlepší primární slisování sklízeného produktu, které je předpokladem pro výbornou kvalitu řezanky.

Součástí sériové výbavy je rovněž zařízení VariStream zlepšující tok řezanky. Prostřednictvím odpruženého dna pod řezacím bubnem a odpružené zadní stěny metače zajišťuje VariStream kontinuální provoz bez ucpávání i při sklizni nerovnoměrných řádků. Díky tomuto systému lze řezačku v mezních sklizňových režimech lépe vytížit, a tím dosáhnout nižší spotřebu paliva na tunu sklizňového produktu. 


Systém VariQuick umožňuje rychlou záměnu drtiče zrna za dopravní kanál na řezanku z píce. Řezačka Big X tak může velmi flexibilně sklízet nejen kukuřici, ale i řezat celé rostlin na senáž (GPS) či trávu. 

VariQuick

 • Rychlá výměna šachty na trávu za drtič zrna a naopak
 • Komfortní přestavba pomocí řetězu
 • Přestavba za pár minut
 • Rychlá a jednoduchá demontáž drtiče zrna
VariQuick umožňuje velmi rychlé přestrojení stroje BiG X z kukuřice na trávu a naopak. Pomocí řetězového pohonu s volitelným doplňkovým elektrickým pohonem je možné drtič zrna jednoduše zařadit nebo vyřadit z proudu píce. Při dlouhodobější sklizni trávy lze drtič zrna sklopit dolů a z boku kompletně vyjmout.  
 

Drtič zrna sklopený dolů se po přistavení přepravních koleček vytáhne na bok a převeze do skladu. Není potřeba žádné nářadí.

 

Pomocí řetězového pohonu se drtič zrna vysune z proudu materiálu a uvede se do parkovací polohy. Během okamžiku je tak možné pracovat s šachtou na trávu při sklizni zavadlé senáže.

 

Není-li drtič zrna delší dobu potřeba, je možné ho pomocí řetězového mechanizmu spustit dolů a vymontovat.


Průměr válců kondicionérů (250mm) je stejný jako u všech ostatních modelů, ale jejich šířka se však zvětšila o 10 procent a otáčky se zvýšily o 7 %. Vznikla tak větší třecí plocha, úprava řezanky je intenzívnější a všechna zrna jsou perfektně narušena. V nabídce je samozřejmě i výkonný diskový kondicionér. 

Diskový drtič zrna

 • Perfektní úprava a rozvláknění kukuřičné řezanky při šetrném zachování její struktury
 • Velký průměr disků 265 mm a vysoká výkonnost
 • 2,5krát větší třecí plocha oproti válcovému drtiči zrna
 • Pohodlné nastavování vzdálenosti disků z kabiny
 

Průměr disků je 265 mm na vnější straně a 135 mm na vnitřní straně. Disky se proti sobě otáčejí se stejnými otáčkami, jejich obvodová rychlost je přitom různá a vzniká tření. Tak jsou optimálně rozdrcena nejen všechna zrna, ale také kvalitně rozvlákněny všechny pořezané stonky, a to i při velké délce řezanky.

 
Text

U motoru nové sklízecí řezačky Big X 880 vsadila firma Krone opět na svého dodavatele Liebherr. Stejně jako modely Big X 680/780 má i Big X 880 emisní třídu 4/Final Tier 4. Stroj Big X 780 je k dispozici i bez dočišťování spalin. 

Samostatné zavěšení jednotlivých kol  umožňuje vynikající manévrovací schopnosti a maximální rejd (50°) i na nerovném terénu. Nové řezačky Krone jdou příkladem i z hlediska osazení pneumatikami. Na přání lze namontovat pneumatiky do velikosti 900/60 R 42, které zajistí maximální světlou výšku, minimální tlak na půdu a velice pohodlnou jízdu. Firma Krone vyvinula patentovanou koncepci přední nápravy, aby ani odlišná velikost pneumatik neměla vliv na tok materiálu. Tato konstrukce umožňuje podle jejich velikosti měnit výškovou polohu nábojů motorů kol.

Součástí sériové výbavy je také 12palcový dotykový ovládací panel se vstupem pro USB a video. Na tomto terminálu se zobrazují nejen data stroje, ale také lze současně sledovat záznam couvací kamery nebo obraz přenášený z kamery na výmetné rouře. Nová řada Big X může být kromě toho vybavena také snímačem AgriNIR, který průběžně měří jak vlhkost sklizeného produktu, tak obsah některých strukturálních látek. 

Speciální vychytávkou nové konstrukční řady je nový, ve světovém měřítku jedinečný zvedák kabiny. Pomocí něho může řidič celou kabinu, umístěnou na hydraulickém nůžkovém zdvižném stole, zvednout nahoru o 70 cm. Otevře se mu přitom perfektní výhled nad porostem a samozřejmě i na svozový vůz jedoucí souběžně, nebo při prosekávání. 


I co do komfortu a flexibility boduje nový BiG X svou novou koncepcí několika nádrží. Zákazníci ve světě mají různé požadavky na množství provozních kapalin (nafta, konzervační prostředeky, voda, močovina), a zde si může každý zákazník vybrat ideální koncepci tankování ze sedmi různých variant. Maximální náplň umožní plné nasazení pro dlouhé dny bez potřebné přestávky na tankování. 


Příkladem absolutní flexibility při sklizni kukuřice (délka řezanky od 3 mm do 30 mm) je unikátní sada Krone Optimaize -  řezací buben MaxFlow, převodovka VariLOC a diskový kondicionér. VariLOC je planetová převodovka integrovaná v řemenici řezacího bubnu MaxFlow. Díky ní lze zvětšit rozsah délek řezanky u řezacího bubnu až o 53 %. Stačí jednoduše přepnout otáčky bubnu z 1250 na 800 ot/min pomocí standardního otevřeného klíče. Tento systém umožňuje během okamžiku přecházet z dlouhé řezanky na krátkou a naopak.

 

Koncepce pohonu

 • Jednoduchá konstrukce
 • Přímý přenos sil a extra silné sdružené klínové řemeny
 • Dlouhá životnost
 • Samostatný pohon podávacího ústrojí a sklizňových adaptérů:
 • reverzace při zastavení řezacího bubnu
 • Samostatný, spolehlivý pohon pojezdového čerpadla
Příčně nainstalovaný motor umožňuje přímé pohánění řezacího bubnu a metače prostřednictvím sdruženého klínového řemene. Čerpadla pro vkládací ústrojí, sklizňový adaptér, pro pojezd a pracovní čerpadlo jsou poháněna prostřednictvím převodovky na výstupu dieselového motoru. Zapínání všech komponent zúčastněných na toku píce je bezpečně realizováno pomocí lamelové spojky na výstupní převodovce motoru.
 
Text
 
Pohon pracovních agregátů
Pohon řezacího bubnu a metače je řešený přímo od motoru uloženého napříč prostřednictvím sdruženého klínového řemene. Hřídel metače je na protější straně osazen řemenicí pro pohon drtiče zrna. Při reverzaci vkládacího ústrojí a sklizňového adaptéru se uvolní sdružený klínový řemen pohonu řezacího bubnu. 
 

Pohon sklizňových adaptérů a vkládacího ústrojí zajišťují hydraulická čerpadla. Tato koncepce umožňuje plynulou regulaci rychlosti adaptéru a vkládacího ústrojí. To je ideální pro automatické přizpůsobení se různým podmínkám sklizně.

 

Hydraulické čerpadlo připojené k převodovce zajišťuje plynulý pohon pojezdu. Nastavení pojezdové rychlosti se provádí automaticky nebo manuálně ze sedadla řidiče. Pohon pracuje spolehlivě a je zárukou maximální bezpečnosti.

 

Stroje BiG X 680/780/880 jsou na vyžádání k dispozici s hydraulickým náhonem na všechna kola prostřednictvím motorů v kolech.


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí v roce 2018

 • Jarní výstava v Předslavicích 12.-16.3.
 • Jarní výstava v M. Lázních 22.-23.3.
 • Výstava Techagro  8.-12.4.
 • Země Živitelka - 23.-28.8.

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing