Sběrací a dávkovací vozy AX

Modulárně koncipované vozy AX jsou  dispozici jako sběrac nebo dávkovací vozy s celokovovou nástavbou nebo sklopnou nástavbou pro suchou píci. Kapacity jsou od 25 do 31m3. Díky mnoha technickým inovacím přesvědčují tyto vozy velkou efektivitou a malým potřebným příkonem.

EasyFlow
Konstrukce neřízeného sběracího ústrojí EasyFlow je ve srovnání s řízeným sběracím ústrojím jednodušší, má podstatně méně pohyblivých součástí a přesvědčuje svým klidným chodem. Díky tomu je menší nejen opotřebení, ale také náklady na údržbu a servis. EasyFlow pracuje s otáčkami vyššími asi o 30%. "Efekt odhazování" na následné dopravní orgány zvyšuje výkonnost a dělá AX ještě efektivnější.

Vůz AX s rotorovým řezáním a plněním:
Vozy AX jsou díky rotoru o průměru 760 mm a šířce 1 557 mm velmi výkonné ve sběru a řezání píce. Šest spirálových řad prstů s širokými dopravními styčnicemi z Hardox oceli plynule protahuje sklizňový produkt noži uspořádanými v jedné rovině. Malá vzdálenost mezi 32 noži a prsty zajišťuje perfektní řez. Prsty se širokými dopravními styčnicemi z Hardox oceli jsou robustní a mají dlouhou životnost.

Tvrdá praxe staví vysoké nároky
Na základě toho vyrábíme sběrací vozy řady AX se zvláště robustním rámem a nástavbou. Neboť KRONE ví, že stabilita se léty vyplatí. A tak se nám to podařilo s vozem, který má nejen v přední části snížené dno, ale je zvlášť výkonný a lehce obsluhovatelný.

Robustní a lehký pro jízdu:
Vůz AX je svojí koncepcí přizpůsobený zcela požadavkům zemědělců, kteří ho chtějí používat pro vnitropodnikové nasazení. Vozy se vyznačují neřízeným sběracím ústrojím EasyFlow, rotorem s velkou průchodností a hroty osazenými hadoxovými pásky zaručujícími střižný řez. Píce není mačkána. Kvalita sklízené píce je dosažena díky perfektnímu střižnému řezu i při nižším příkonu. Píce je dopravovaná do vozu ještě rychleji a šetrně díky v přední části sníženému dnu a krátkému dopravnímu kanálu. A to vše při skutečně nízkém požadovaném příkonu. Tak lze vozy AX agregovat i s traktory o výkonu od 80 PS. To znamená: Kvalitnější řez u rotorových vozů při srovnatelném nízkém příkonu jako u vozů s hrabicovým ústrojím

Jednoduše a pohodlně:
Výměna nožů se provádí na jejich nosníku sklopeném vedle sběracího vozu. Vozy AX nabízejí obsluze tímto konstrukčním řešením vysoký komfort při servisu. Na levé straně vozu je centrální ovládání pro sklopení a vyklopení nosníku nožů. Zde se také provádí jejich kompletní výměna. Šetříme čas bez obcházení soupravy. A  tak to funguje: Nejdříve se hydraulicky sklopí celý nosník. Nastavením nožů do nulové polohy se také dosáhne jejich odjištění. Nakonec je nosník pomocí páky odjištěn a vyklopen vlevo podél sběracího vozu. Pak se velmi lehce dají jednotlivé nože vyjmout směrem nahoru. Odjištění druhé pravé strany nosníku nožů se děje automaticky při jeho vyklápění.

Tandemové nápravy pro řadu vozů AX
Kdo se chce rychle a s velkou celkovou hmotností pohybovat po cestách, potřebuje k tomu nápravy, které jsou pro takové zátěže plně stvořené. Pro každé povolené celkové zatížení a speciální požadavky nabízí KRONE tandemové agregáty různých konstrukcí. Jen tak můžete pracovat bezpečně, protože si můžete pro svoje nasazení zvolit optimální výbavu, a tím vše nejlépe vyřešit. 

Medium“ „Komfort“ „ISOBUS“ - ovládání zcela dle Vašeho přání
Komfortní ovládání musí vyhovovat. Řezací a dávkovací vozy KRONE AX a MX mohou být vybaveny příslušným ovládáním dle modelu a individuálních požadavků uživatelů. K volbě jsou připraveny různé varianty „Medium“, „Komfort“ a  „ISOBUS“ s možností ovládacího terminálu CCI. Tento CCI terminál umožňuje neomezené využití u strojů vybavených systémem  ISOBUS od různých výrobců.

 
Ovládání „Medium“ pro AX D/GD a MX GD:
Toto ovládání obsahuje všechny funkce jako předcházející systém “Medium“ pro sběrací vozy. Má však ještě další tlačítka, kterými lze regulovat na stupnici zobrazenou rychlost posuvu příčkového dopravníku.
 
Ovládání „Komfort“ s terminálem pro vozy
AX 250D/GD, AX280 GL/GD a MX GL/GD:

S  ním můžete ovládat všechny funkce při sběru a vykládce, provádět diagnostiku, sledovat počet fůr nebo hodnotu pracovního času. Jeho součástí je také řízení automatického plnění vozu.

Volitelná nakládací automatika

Nakládací automatika pro vozy s  celokovovou nástavbou AX a MX je volitelná včetně ovládání „Komfort“. Systém automatického nakládání využívá senzor, který snímá stlačení píce a je umístěn v přední stěně. Výšku naplnění sleduje další senzor, který u vozů AX je spínaný prsty v horní části předního čela, a u vozů MX sklopnou horní deskou. Při plnění se musí oba senzory sepnout, pak dojde k posunu příčkového dopravníku. Tak je vůz plynule zaplněn od předního až k zadnímu čelu. Řidič není zatížen starostí o naplnění vozu a přitom v  něm nezůstávají žádná prázdná místa.
 
  • pdf AX , Velikost: 3.23 MB, Datum poslední změny: 19.02.2018

Chcete více informací o sběracích vozech Krone? Kontaktujte nás.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

  • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
  • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
  • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing