Krone Comprima Kombinovaný lis s baličkou

Comprima CF 155 XC 

Sběrací lis s  částečně proměnnou komorou a kombinovaný s balícím zařízením, ojedinělá a  exkluzivní konstrukce KRONE, která může vytvářet válcové balíky různých průměrů – od 1.25 m do 1.50 m. Stroj je kratší a kompaktnější, než byste čekali, pracuje s nově vyvinutým systémem NovoGrip a je standardně vybaven tandemovou nápravou

 • 6-stupňové nastavení průměru balíku s rozměry od 1,25 do 1,50 m
 • Automatická koordinace všech lisovacích a vázacích procesů
 • Bezpečný přesun balíku na balící stůl se zvedacím zařízením balíků
 • Kompaktní a krátké provedení

Comprima CV150 XC
Lis s proměnnou komorou a kombinovaný s balícím zařízením. Lisovací modul pochází z řady variabilních lisů na válcové balíky Comprima V 150 XC s řezacím ústrojím. I tento stroj je vybaven systémem NovoGrip a lisuje balíky s  nejvyšším stupněm zhutnění. Průměr balíku lze plynule nastavit v rozsahu od 1,00 do 1,50 m.

 • Proměnný průměr balíku od 1,00 do 1,50 m
 • KRONE-NovoGrip, vysoký tlak, tichý chod
 • Automatická koordinace všech lisovacích a balících procesů
 • Bezpečný transport balíku na balící stůl příčkovým dopravníkem

Comprima CV 210 XC - Největší balíky výhradně od KRONE

 • Variabilní komora pro průměry balíků od 1,00 do 2,05 m
 • Variabilní fóliová balička pro průměry balíků od 1,00 do 1,75 m
 • Automatické přizpůsobení fóliové baličky podle průměru balíku
 • Kompaktní konstrukce, rychlé předání balíku vlastní vahou na balicí stůl

Comprima CV 210 XC – variabilní kombinovaný lis s  baličkou od firmy KRONE, který zcela splňuje požadavky na větší balíky sena a slámy o průměru do 2,05 m. Balička ovíjí balíky senáže do průměru až 1,75 m. Velké balíky znamenají vyšší výkon, nižší spotřebu paliva, menší náklady na balení na tunu sklizené píce a menší nároky na překládku a přepravu.

EasyFlow
KRONE jako první nabízí systém sběracího ústrojí EasyFlow, které si vystačí bez kulisové vodící dráhy prstů. Podstatou sběracího ústrojí je jedinečný tvar pozinkovaných stěračů, který zajistí plynulý tok materiálu unášený otáčejícími se prsty. S EasyFlow dosáhnete vyšších otáček sběrače a tím i čistšího sběru při vyšší produktivitě.

KRONE X-Cut Koncept ostrý jako břitva

Nejlepší kvalita řezání! Rotační řezací ústrojí KRONE XC toto umožňuje. S maximálně 26 nebo 17 noži v jedné rovině a teoretické délce řezanky 42mm nebo 64mm dosáhnete krátkého řezu, který se vyplatí. Zvyšujete stupeň stlačení plodin, zvýšíte kvalitu siláže a zajistíte snadnější rozdělení balíku při krmení. Krátká řezanka slámy má nesrovnatelně lepší absorpční schopnost, lze ji lépe zastýlat a zjednodušuje i manipulaci s hnojem.

Produktabbildung

Perfektně ovinutý – čistý tvar
KRONE lisy na válcové balíky mohou být vybaveny jak dvojitým vázáním do provazu, tak i vázáním do sítě. Výhodou vázání do sítě je krátký čas vázání a tím i větší počet balíku za hodinu. Díky vyššímu výkonu uspoříte čas, který můžete věnovat jiným záležitostem a navíc snížíte spotřebu nafty na balík. Pro vázání do sítě lze použít i role sítí o délce až 3600m.
 • Aktivní navádění sítě výkyvným ramenem a vodící deskou
 • Přesné podávání sítě, krátká podávací dráha
 • Automatický začátek vázání
 • Systém RoundEdge pro všechny běžné typy sítě
 • Dvojité vázání motouzem Přímé podávání motouzu
1) Počáteční poloha – začátek vázání : Při lisování je vodící deska zcela zvednuta. Volný konec sítě je zachycen ozubením vodící desky, kterou síť přesahuje zhruba o 20cm. Nože jsou stále v poloze pro řezání. Síť je zabrzděna.

2) Poloha zavádění sítě: Výkyvné rameno přisunuje volný konec sítě k podávacímu válci. Síť je uložena na podávací válec a vzápětí vtahována otáčejícím se balíkem. Brzda sítě je uvolněna a nože zvednuty.

3) Proces vázání: Výkyvné rameno vrací podávací desku do polohy pro vázání. Brzda předepíná síť, balík na sebe síť navíjí přes rozprostírací válec a vodící desku.

4) Proces odříznutí sítě: Podávací deska se zvedne zcela nahoru. Zajištění nože se uvolní a ostré zuby nože se zaříznou do napnuté pohybující se sítě. Tím se síť odřízne. 

Dvojnásobný výkon v polovičním čase.
Provádět více pracovních operací najednou – to předpokládá perfektní sladění všech pracovních procesů. KRONE Comprima svinovací lis s baličkou toto zcela naplňuje, lis i balící zařízení do fólie pocházejí z jedné produkce. Díky optimálně vzájemně sladěné činnosti těchto dvou zařízení pracuje balící zařízení velice rychle. Balící stůl je pro následující balík uvolněn dříve. Stihne se tak svinout více balíků za hodinu. Balící zařízení používá svitky fólie o šířce 500 mm a 750 mm.

Překlápění balíků jako příslušenství na přání:
Díky tomuto příslušenství položíte balík na zem plochou stranou válce. Tato čela válců mají více vrstev fólií, proto jsou odolnější proti propíchnutí tvrdšími strništi a proklování ptáky. Uskladnění a  manipulace se svisle postavenými válcovými balíky je velmi rychlá. Balík můžete nabrat ze všech stran bez rozdílu a nepotřebujete na nakladači žádné otočné kleště pro překládání. Přídavné zařízení lze odpojit a sklopit do transportní polohy.
Zásobník fólií:
Dva velké zásobníky pojmou dohromady deset rolí fólií (500 mm a 750 mm). Zásobníky jsou umístěny v  bezprostřední blízkosti dvojitého vazače a chrání před vlhkostí a  prachem. 
Vlastní hydraulický okruh nezávislý na traktoru:
Pohon lisu je konstruován přes hlavní převodovku, pohon samostatného hydraulického okruhu je realizován prostřednictvím přídavné převodovky s  čerpadlem. Oba pohony lze jednoduše odpojit. Tak lze např. při zablokování hlavní převodovky vlastního hydraulického okruhu pracovat dál.

Ovládání Komfort pro lis s balícím zařízením
Ovládání všech funkcí z jednoho místa s vysokým komfortem, i tím se vyznačují lisy Comprima kombinované s balícím zařízením KRONE. Nenaleznete zde žádné dva samostatné ovládací panely, vše je přehledně uspořádáno do jedné ovládací jednotky. Všechny procesy lisování a balení jsou automaticky sladěny a řízeny. Řidič se tak může zcela koncentrovat na jízdu. Je trvale akusticky a obrazem informován o aktuálním stavu pracovního procesu. Samozřejmě, že obsluha může kdykoli do tohoto procesu vstoupit stisknutím příslušného tlačítka ovládacího panelu.
 

Balení do folie

Balení do folie

Balení do folie

Balení do folie

Chcete více informací o lisech Krone? Kontaktujte nás.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

 • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
 • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
 • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing