Krone Big M 500

 Parádní příklad sečení Až 20 ha/h se strojem Big M 500 Plošný výkon až 20 hektarů za hodinu – takový je výkonný žací mačkač Big M 500 od Krone. Big M 500 láká pracovním záběrem 13,20 m; přední žací ústrojí má pracovní šířku více než 5,30 m, a každé z bočních více než 4,40 m. Díky tomu je  zcela reálný plošný výkon až 20 ha/h. To dokládají i výsledky při vlastní sklizni. Žací ústrojí je poháněno kloubovými hřídeli a  převodovkou. Čelní žací ústrojí je dělené na dvě poloviny; při transportu tak činí šířka stroje max. 3,2 m ( s pneumatikami 900/60 R32). Pro přepravu se obě jednotky čelního žacího ústrojí sklopí po stranách nahoru. Big M 500 je vybaven motorem o výkonu 520 PS, který je ve stroji uložen podélně. Stejně jako u Big M 400 funguje jízdní pohon prostřednictvím čtyř hydrostatických hnacích jednotek v kolech. Stroj Big M 500 s řízením  všech kol tak poskytuje maximální komfort jízdy a  vynikající manévrovací schopnosti na souvrati a malých plochách; sečení je snadné a rychlé i na křivolakých a menších parcelách. Další výhoda stroje Big M 500: Díky systému Krone Big-Swath s možnostmi od ukládání řádků na široko až po ukládání do jediného řádku nabízí výkonný žací mačkač mnohostranné použití. Stiskem tlačítka lze pro každé žací ústrojí zvlášť nastavit ukládání na široko nebo skládání do řádků. Funguje to tak, že kryty šneků se hydraulicky otevřou (ukládání na široko) nebo zavřou (skládání do řádků). Mimo to je ale také možné ukládání na jeden zdvojený řádek. Místo ukládání na široko  (dvakrát 13,20 m pracovní šířky), lze ukládat píci např. na  cca. 15 m řádek, takže se zabrání příliš rychlému vysychání píce, např. při druhé nebo třetí seči. Stejně jako u stroje Big M 400 probíhá ukládání řádků bez kontaktu s půdou; tj. píce je příkladně čistá. Znamená to lepší kvalitu především při vlhkých podzimních podmínkách sklizně. Kromě toho praxe ukázala, že přímé ukládání do řádků výrazně snižuje náklady na celý proces, protože odpadá pracovní krok shrnování do řádků. Další plus: Přímé ukládání do řádků také značně snižuje ztráty odrolem zejména u jetelů a vojtěšky. 

Do detailu perfektní: Big M 500 láká pracovním záběrem 13,20 m; přední žací ústrojí má pracovní šířku více než 5,30 m, a každé z bočních více než 4,40 m. Tak je  zcela reálný plošný výkon až 20 ha/h, což dokládají i výsledky při praktickém nasazení. Čelní žací ústrojí je dělené na dvě poloviny; při transportu tak činí šířka stroje max. 3,20 m (pneumatiky 900/60 R 32). Pro přepravu se obě poloviny čelního žacího ústrojí sklopí po stranách nahoru.
‚Silent Space’ – název je programem
Velkorysé řešení a tichý interiér – nová kabina KRONE poskytuje prakticky vše, co profesionál při náročných pracovních dnech dlouho do noci potřebuje. Je vyvinuta podle nejnovějších ergonomických hledisek, poskytuje dostatek místa a v  sériovém provedení nabízí výbavu jako sedadlo spolujezdce, automatickou klimatizaci a elektrický chladicí box. Všechny ovládací jednotky jsou logicky uspořádány v bezprostřední blízkosti sedadla řidiče. Tak máte vždy na dohled a poruce všechny funkce.
 
BiG M 420 Kabine

Prostornější, tišší a světlejší: Nová kabina stroje KRONE BiG M poskytuje perfektní výhled na všechny žací jednotky díky velkorysým oknům se štíhlými sloupky. Dvojitá podlaha výrazně redukuje hlučnost na pracovišti. Výkonné pracovní reflektory ¬H3, které je možné volitelně nahradit xenonovými, promění noc v den!

 
BiG M 420 Kabine

Display EasyTouch: Všechna důležitá data stroje jsou přehledně k dispozici na první pohled s vysokým rozlišením na dotykovém barevném displeji EasyTouch. Pomocí tlačítek vedle obrazovky lze rychle a snadno vyvolat příslušné nabídky menu.

 
BiG M 420 Kabine

Funkční: Ovládání světel, stěračů, topení a  klimatizace je umístěno nad čelním sklem. Po skončení práce je díky pracovním reflektorům ve funkci ¬Follow Home možné bezpečně opustit stroj.

Hospodárnost a výkonnost
Pro zvýšení výkonnosti je zapotřebí tempo. Při sečení na poli lze s naším samojízdným žacím mačkačem BiG M  420 sklidit více než 15 ha/h, při jízdě po silnici se můžete pohybovat rychlostí až 40 km/h. Při práci jsou samozřejmě k dispozici funkce jako tempomat a řízení na souvrati, které jsou dodávány sériově, usnadňují obsluhu a umožňují vám soustředit se na důležitější úkony.

Silný a příjemný! 

Navzdory enormnímu výkonu až 423 PS pracuje nový moderní řadový šestiválec Common Rail od firmy MAN ještě klidněji než jeho předchůdce. Díky technologii SCR (Selective Catalytic Reduction) se při vstřikování roztoku močoviny dosahuje u výfukových plynů stupně IIIB / Tier 4i. Výhody jsou jasné: Odpadá zpětné vedení výfukových plynů AGR, takže motor může stále podávat plný výkon, který odpovídá množství dodaného paliva a je tak mnohem úspornější.

Výkonnost a bezpečnost
Tři žací ústrojí stroje BiG M 420 tvoří osvědčené jednotky konstrukční řady EasyCut. Svařovaná žací lišta Heavy-Duty se systémem satelitního pohonu zajišťuje maximální stabilitu. Síla se přenáší zezadu přes převodovku na žací lištu z velkých klidně běžících čelních ozubených kol na satelitní kola žacích disků. Žací disky jsou umístěné daleko vpředu a díky perfektnímu překrývání zaručují čisté sečení. Všechny stroje BiG M 420 jsou sériově vybaveny systémem Safe-Cut, který v případě kontaktu s cizím tělesem poskytuje nejlepší ochranu žací lišty před poškozením.
 
BiG M 420 SafeCut - Der EasyCut Mähholm

  

Promyšlené a efektivní 
S inovativní koncepcí pohonu KRONE BiG M 420 můžete dosahovat maximálních plošných výkonů více než 15 ha/h. Krátké a přímé cesty přenosu sil zaručují maximálně efektivitu. Podélně instalovaný motor přenáší trakční síly přímo na rozdělovací převodovku pro žací ústrojí. Extra silné 4drážkové sdružené klínové řemeny přenášejí sílu přímou cestou k bočním žacím ústrojím. Žací ústrojí upevněná v těžišti jsou výborně odlehčena velkými sadami pružin, jejichž předpětí lze pohodlně přenastavovat z kabiny. Tlačená čelní žací jednotka s velkým rozsahem výkyvu nahoru i dolů se ideálně přizpůsobí všem terénním nerovnostem.
 
BiG M 420 Die Mähwerke

Přímý přenos sil: U stroje BiG M 420 se síly přenáší na žací ústrojí přímo a na krátkou vzdálenost. Rozdělovací převodovka se nachází bezprostředně před výkonným, podélně zabudovaným motorem. Z něj se síla přenáší přímo na jednotlivá žací ústrojí. Ztráty jsou vyloučeny a výkon se přenese tam, kde je zapotřebí.

BiG M 500 Schwadzusammenführung

Chcete více informací o Krone BiG M 500? Kontaktujte nás.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

  • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
  • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
  • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing