Krone BIG M 450

 

Nový BiG M 450

Před 20 lety předvedla firma Krone poprvé samojízdný žací mačkač BiG M na výstavě Agritechnica. Nyní prezentuje Krone novou konstrukční řadu BiG M 450, jako velkoplošný žací stroj, který zaujme mnoha novými vlastnostmi. Kromě nové kabiny a nového motoru má samojízdný mačkač i novou koncepci pojezdu a žacího ústrojí. Pracovní záběr obřího žacího stroje je 9,95 m a lze s ním reálně sklízet i 17 ha/h. 

 

Tři žací jednotky mají novou konstrukci. Jejich průchodnost se ve srovnání s předchozími modely zvýšila přibližně o dvacet procent. Také průběžné prstové V-kondicionéry postranních žacích jednotek mají nové uspořádání. Díky bočnímu pohonu prostřednictvím kardanu a převodovky odpadá hnací jednotka, která byla dříve umístěna uprostřed. Toto řešení umožňuje ve výsledku rovnoměrnější proud píce a nižší příkon. Dochází k rychlejšímu zavadání pokosu a výkonnost je vyšší.

Součástí sériové výbavy jsou robustní žací lišty HeavyDuty s pojistkou SafeCut proti nárazu cizím tělesem. Jejich celoživotní olejová náplň minimalizuje nároky na servis a zvyšuje komfort pro obsluhu. Žací jednotky jsou nově zavěšené v těžišti, kde využívají nájezdovou pojistku, známou z žacích strojů EasyCut. Při najetí na překážku se vychýlí dozadu a nahoru. Rychloupínací systém nožů na disky umožňuje v případě potřeby jejich snadnou a rychlou výměnu. Oba vnější žací disky se otáčejí ke středu, ostatní disky se otáčejí v párech proti sobě. Součástí sériové výbavy je rovněž hydraulické nastavování výšky sečení. 

 Novinkou u BiG M 450 je systém umožňující plně hydraulicky nastavovat přítlak všech tří žacích jednotek z kabiny řidiče. Jako volitelná výbava jsou k dispozici sklopné boční kryty a stranový hydraulický posun čelní žací jednotky. Jeho správné nastavení zajišťuje, aby se ani v ostrých zatáčkách nebo při práci na svahu netvořily neposečené pruhy. Není-li stranové přestavení potřeba, může řidič rychle a snadno stisknutím tlačítka na joysticku vrátit žací jednotku zpátky do polohy na střed. Další novinkou u BiG M 450 je automatika, která v závislosti na rejdovém úhlu při jízdě do zatáčky nebo na svahu posune čelní žací jednotku do odpovídající polohy, aby docházelo ke správnému překrytí s postranními lištami. 

Nový BiG M 450 lze volitelně vybavit také ústrojím pro shazování řádků. Sečení a úprava píce tak může probíhat v jediném kroku, na který naváže již sběr. Vnější žací jednotky mají integrované průběžné dopravní šneky, které ukládají upravenou píci přímo na řádek, vytvořený čelní žací jednotkou. Tato varianta je vhodná především tehdy, nepočítá-li se s následným čechráním, obracením a shrnováním do řádků. Přímé řádkování při sečení se uplatní zejména pro sklizeň obilovin GPS, pro senážování trávy a vojtěšky. Díky automatickému přizpůsobení výšky podvozku má BiG M dostatečnou světlou výšku i při velkém množství píce. 

Vysoce výkonný samojízdný žací mačkač je poháněný motorem Liebherr o výkonu 449 PS (zdvihový objem 12 l), který samozřejmě splňuje emisní třídu 4. U stroje BiG M 450 má teď nově interval údržby 1.500 Mth. Motor a hnací jednotka jsou uloženy na takzvaných silentblocích, které zajišťují velice klidný chod. Kryty lze široce rozevřít pro pohodlný přístup k motoru. Firma Krone upravila v souladu s velkým výkonem motoru u stroje BiG M 450 také chlazení.

Zcela nové je automatizované řízení motoru, které samo přepíná mezi režimem Eco a M, takže je vždy k dispozici optimální výkon motoru. V řidších porostech využívá nižší příkon a tím šetří palivo. Nově vyvinutá regulace mezního zatížení automaticky snižuje rychlost jízdy, dokud se nedosáhnou stanovené ekonomické otáčky. Je tak zaručeno vždy čisté sečení. 

Další vychytávkou jsou hydraulicky odpružené a výškově nastavitelné obě nápravy. Podvozek se při provozu na poli automaticky zvedne o 15 cm, takže je dosažena maximální světlá výška nad zemí. Při jízdě po silnici se zase sníží, aby přepravní výška BiG M byla menší než 4 m. Tato nová koncepce podvozku výrazně zvyšuje celkový komfort jízdy. 


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí v roce 2018

  • Jarní výstava v Předslavicích 12.-16.3.
  • Jarní výstava v M. Lázních 22.-23.3.
  • Výstava Techagro  8.-12.4.
  • Země Živitelka - 23.-28.8.

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing