Krone BiG M 420

Krone BiG M 420

Silný a výkonný v jakýchkoli podmínkách
BiG M 420 od KRONE je mnohostranný profesionální stroj pro veškeré úlohy při sečení. Ať jde o výkonný mačkač CV nebo válcový kondicionér CRi, ať jde o ukládání řádků na široko nebo skládání řádků, stroj BiG M 420 je nejlepším odborníkem pro jakékoli použití. Díky jeho enormnímu záběru až 9,70 metrů a pozoruhodným rezervám výkonu při rovnoměrném rozložení zatížení je výsledkem práce BiG M 420 vždy kvalitní čistá píce bez poškození podrostu – a to kdekoli na světě!

‚Silent Space’ – název je programem
Velkorysé řešení a tichý interiér – nová kabina KRONE poskytuje prakticky vše, co profesionál při náročných pracovních dnech dlouho do noci potřebuje. Je vyvinuta podle nejnovějších ergonomických hledisek, poskytuje dostatek místa a v  sériovém provedení nabízí výbavu jako sedadlo spolujezdce, automatickou klimatizaci a elektrický chladicí box. Všechny ovládací jednotky jsou logicky uspořádány v bezprostřední blízkosti sedadla řidiče. Tak máte vždy na dohled a poruce všechny funkce.
 

Prostornější, tišší a světlejší: Nová kabina stroje KRONE BiG M poskytuje perfektní výhled na všechny žací jednotky díky velkoplošným oknům se štíhlými sloupky. Dvojitá podlaha výrazně redukuje hlučnost uvnitř kabiny. Výkonné pracovní reflektory osazené žárovkami H3, které je možné volitelně nahradit xenonovými, promění noc v  den!

 
BiG M 420 Kabine

Display EasyTouch: Všechna důležitá data stroje jsou přehledně k dispozici na první pohled s vysokým rozlišením na dotykovém barevném displeji EasyTouch. Pomocí tlačítek vedle obrazovky lze rychle a snadno vyvolat příslušné nabídky menu.

 
BiG M 420 Kabine

Funkční: Ovládání světel, stěračů, topení a  klimatizace je umístěno nad čelním sklem. Po skončení práce je díky pracovním reflektorům ve funkci ¬Follow Home možné bezpečně opustit stroj.

Hospodárnost a výkonnost
Pro zvýšení výkonnosti je zapotřebí tempo. Při sečení na poli lze s naším samojízdným žacím mačkačem BiG M  420 sklidit více než 15 ha/h, při jízdě po silnici se můžete pohybovat rychlostí až 40 km/h. Při práci jsou samozřejmě k dispozici funkce jako tempomat a řízení na souvrati, které jsou dodávány sériově, usnadňují obsluhu a umožňují vám soustředit se na důležitější úkony.  

Silný a příjemný!
Navzdory enormnímu výkonu až 423 PS pracuje nový moderní řadový šestiválec Common Rail od firmy MAN ještě klidněji než jeho předchůdce. Díky technologii SCR (Selective Catalytic Reduction) se při vstřikování roztoku močoviny dosahuje u výfukových plynů stupně IIIB / Tier 4i. Výhody jsou jasné: Odpadá zpětné vedení výfukových plynů AGR, takže motor může stále podávat plný výkon, který odpovídá množství dodaného paliva a je tak mnohem úspornější.  

BiG M 420 Der Motor

Výkonnost a bezpečnost
Tři žací ústrojí stroje BiG M 420 tvoří osvědčené jednotky konstrukční řady EasyCut. Svařovaná žací lišta Heavy-Duty se systémem satelitního pohonu zajišťuje maximální stabilitu. Síla se přenáší zezadu přes převodovku na žací lištu z velkých klidně běžících čelních ozubených kol na satelitní kola žacích disků. Žací disky jsou umístěné daleko vpředu a díky perfektnímu překrývání zaručují čisté sečení. Všechny stroje BiG M 420 jsou sériově vybaveny systémem Safe-Cut, který v případě kontaktu s cizím tělesem poskytuje nejlepší ochranu žací lišty před poškozením.
 
BiG M 420 SafeCut - Der EasyCut Mähholm
Promyšlené a efektivní
S inovativní koncepcí pohonu KRONE BiG M 420 můžete dosahovat maximálních plošných výkonů více než 15 ha/h. Krátké a přímé cesty přenosu sil zaručují maximálně efektivitu. Podélně instalovaný motor přenáší trakční síly přímo na rozdělovací převodovku pro žací ústrojí. Extra silné 4drážkové sdružené klínové řemeny přenášejí sílu přímou cestou k bočním žacím ústrojím. Žací ústrojí upevněná v těžišti jsou výborně odlehčena velkými sadami pružin, jejichž předpětí lze pohodlně přenastavovat z kabiny. Tlačená čelní žací jednotka s velkým rozsahem výkyvu nahoru i dolů se ideálně přizpůsobí všem terénním nerovnostem.
 
BiG M 420 Die Mähwerke

Přímý přenos sil: U stroje BiG M 420 se síly přenáší na žací ústrojí přímo a na krátkou vzdálenost. Rozdělovací převodovka se nachází bezprostředně před výkonným, podélně zabudovaným motorem. Z něj se síla přenáší přímo na jednotlivá žací ústrojí. Ztráty jsou vyloučeny a výkon se přenese tam, kde je zapotřebí.

Varianty kondicionérů
Na prvním místě je kromě výkonnosti i  kvalita posečené píce. Pro zajištění rovnoměrného prosychání píce doporučujeme použít kondicionér. Při úpravě se cuticula, přirozená vosková ochranná vrstva rostlin zdrsní, resp. odře a voda vázaná v  buňkách tak může rychleji unikat. KRONE zde nabízí tři různé varianty kondicionéru. Zvolit lze kondicionér CV s ocelovými prsty tvaru V a  dvěma rychlostmi otáček (700 nebo 1.000 ot/min). Šetrný k širokolistým rostlinám je válcový kondicionér CRi buď s profilovanými polyuretanovými válci, nebo s ocelovými válci.
 
CV-Version

Verze CV se záběrem 9,7 metrů: Ocelové prsty ve tvaru V osazené na rotoru kondicionéru o průměru 66 cm dopravují píci po žebrovaném plechu, kde dochází k intenzívnímu mačkání. Na převodovce lze pohodlně nastavit dvojí otáčky (700 a 1.000 ot/min). Žebrovaný plech lze plynule nastavovat.

 

Verze CRi se záběrem 9 metrů: Polyuretanový válcový kondicionér se používá s výhodou pro píci s velkým podílem listové hmoty, jako je vojtěška a jetel. Válce profilované do tvaru V o  průměru 25 cm zajišťují bezpečný tok píce a šetrné zpracování. Oba válce jsou poháněny převodovkou.

 

Verze CRi se záběrem 9 metrů: Kondicionér s  ocelovým válcem má dlouhou životnost a v porostech s velkým podílem stonků dosahuje vynikajících výsledků při jejich aktivním lámání a  drcení.

 
BiG M 420 Die Aufbereiter

Verze CM se záběrem 9.0 metrů: Stroj BiG M  může být vybaven i kladívkovými mulčovači od systémového partnera, firmy Van Wamel B.V.. Můžete tak ještě zvýšit vytížení vašeho stroje, prodloužit sezónu a využít mulčovací jednotky k drcení např. kukuřičných zbytků.

Chcete více informací o Krone BiG M 420? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

  • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
  • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
  • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing