24.01.2011 00:00

Zlato pro Krone Ultima

Firma Bernard Krone GmbH patří vedoucím výrobcům zemědělské techniky pro sklizeň píce a kamionových návěsů. Svou přední pozici a náskok před konkurencí si udržuje díky pravidelným inovacím. Vývojoví pracovníci značky přišly na trh s řadou unikátních a inovativních řešení. Bezezbytku tato slova platí také pro absolutní novinku – Krone Ultima – lisovací kombinaci pro tzv. non – stop provoz.

Spelle – Krone Ultima – tento název znamená nový věk v technologii lisů na válcové balíky. Krone Ultima je první plně automatická kontinuálně pracující kombinace lisu s baličkou, která může při odstřižení fólie a vykládce balíku pokračovat v jízdě. Za tuto převratnou inovaci získala firma Krone v souvislosti s nadcházející výstavou Agritechnica vyznamenána zlatou medailí DLG (Deutsche Landwirtschaftgesellschaft, Německá zemědělská společnost).

Podle zkušeností z praxe je možné dosahovat se strojem Ultima až o 50 procent vyšších výkonů. Ultima pracuje takto: V předkomoře se během procesu ovíjení sítě hromadí píce. Předkomora je vybavena nahoře i dole pásovým dopravníkem. Její tvar je variabilní a slouží zároveň jako předlisovací komora. Díky souhře při plnění předlisovací komory, lisování v semivariabilní lisovací komoře a systému TIM (Traktor Implement Management) je zajištěna kontinuita práce a zároveň vysoké slisování balíků. Nová je rovněž zvýšená poloha lisovací komory, ze které padá balík po ovinutí sítí přímo na balící stůl. Tím je pracovní proces dále urychlen.

Tento skok v technologii lisů na válcové balíky se podařil firmě Krone díky kombinaci různých dílčích inovací, jako např. semivariabilní pevné komory, která byla již v roce 2007 vyznamenána zlatou medailí DLG. Důležitým faktorem je také nový Tractor Implement Management (TIM). Lis komunikuje při lisování s traktorem prostřednictvím systému ISOBUS a přizpůsobuje automaticky rychlost jeho jízdy stupni zatížení stroje. Lis se nezahlcuje a lisovací jednotka může dostatečně často otáčet balíkem v lisovací komoře a dosáhnout tak jeho maximálního slisování.

„Všichni pracovníci Krone spolu s vývojovým týmem se radují ze zlaté medaile DLG“. To byla první reakce Bernarda Krone. „Naši konstruktéři pod vedením Dr. Horstmanna a Dr. Martensena pracují už totiž na tomto řešení několik let – a jsme velmi rádi a také trochu hrdí, že Krone Ultima je revolucí v lisech na válcové balíky. Téměř 40 let musel lis na válcové balíky při ovíjení provázkem nebo do sítě a vykládce balíku vždy zastavit. Nyní máme konečně non-stop řešení, se kterým mohou zákazníci ušetřit veliké množství času a samozřejmě i peněz. Kromě toho jsme velmi rádi, že jsme dostali třetí zlato DLG po sobě, neboť po medaili za stroj Comprima v roce 2007 byl v roce 2009 na výstavě Agritechnica vyznamenán terminál CCI, který se také používá při práci se strojem Ultima.“

Krone vystavuje kombinovaný lis na válcové balíky s baličkou exkluzívně poprvé na výstavě Agritechnica. Hala 27, stánek H 15.

Zlato pro Krone Ultima

Unikátní lisovací kombinace Krone Ultima je může po právu pyšnit nejvyšším oceněním

Krone Ultima se semivariabilní komorou při plném nasazení

Ilustrační schéma důmyslné konstrukce


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

  • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
  • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
  • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing