21.09.2018 13:37

XCollect – nový kukuřičný adaptér od KRONE

XCollect – nový kukuřičný adaptér od KRONE

Nový XCollect nabízí tři pracovní záběry: 600-3 (8 řádků, 6 m), 750-3 (10 řádků, 7,50 m) a 900-3 (12 řádků, 9 m). Zvláštností u XCollect je oddělení funkcí uříznutí a dopravování hmoty do dvou rozdílných kroků. Krone tak reaguje na rozdílné požadavky a sklizňové podmínky na celém světě.

Každý řezací kotouč je uchycen centrálním šroubem.

Uříznutí stonku provádí rychle rotující řezací kotouče ve tvaru vícenásobného srpu. Díky vodorovnému umístění řezacích kotoučů je zapotřebí menšího množství dělících špic, protože rostliny jsou při odřezávání stonku v přímém kontaktu s kotoučem. Díky srpovitému tvaru kotoučů je zajištěn čistý řez bez vibrací, což zabraňuje ztrátám kukuřičných klasů. Další výhodou řezacích kotoučů je, že během volného řezu dojde k příkladnému rozvláknění stonků, což přispívá k rychlému rozložení strniště. Každý řezací kotouč je uchycen centrálním šroubem.

Pomocí řazení v systému pohonu kotoučů může řidič upravit otáčky i frekvenci řezu, přizpůsobit komfortně adaptér příslušné plodině a pro různé podmínky sklizně. Hlavní pohon řezacích kotoučů je jištěn proti přetížení zubovými spojkami s návaznou kontrolouotáček zobrazovaných v terminálu. Přídavné jištění jednotlivých kotoučů je řešeno lamelovými spojkami. 

Uříznutí stonku provádí rychle rotující řezací kotouče ve tvaru vícenásobného srpu.

Při dopravě sklízeného materiálu do řezačky sází Krone na nezměněný a osvědčený kolektorový princip, který nyní vyžaduje ještě menší příkon. Stébla rostlin kukuřice jsou podélně podávány ke vkládacím válcům a řezacímu agregátu. Díky podélnému vkládání jsou rostliny přesně nařezány, čímž se značně redukuje podíl delších částic řezanky. To je předpokladem pro kvalitní siláž. Přizpůsobením rychlosti kolektoru, které je součástí základní výbavy, je zajištěno rovnoměrné podávání rostlin kukuřice do vkládacích válců. Perfektní sklizeň musí fungovat při jakýchkoli podmínkách a požadovaných délkách řezanky. 

Krone XCollect

Komfortní přeprava 
Nové kukuřičné adaptéry XCollect jsou navrženy jako třídílné. U XCollect 600-3 a XCollect 750-3 je přepravní šířka 3 m. Model XCollect 900-3 má přepravní šířku 3,29 m. Řidič tak má stále velmi dobrý výhled na silnici. Na přání nabízí Krone pro nový XCollect plně integrovaný hydraulický podvozek. Výhodou je odlehčení přední nápravy, což usnadňuje přihlášení stroje k provozu po pozemních komunikacích a také zvyšuje komfort jízdy. Odpojování přepravního podvozku není nutné, protože během práce na poli se hydraulicky zvedne a dík tomu může zůstat na adaptéru. 

Krone XCollect


Mezi další plusové body XCollect patří, že kukuřičný adaptér je velmi jednoduchý pro údržbu. Velká a jednoduše otevíratelná víka umožňují jednoduchý a rychlý přístup. Díky optimalizované hydraulice je složení i rozložení adaptéru ještě rychlejší. V neposlední řadě nabízí KRONE pro XCollect výbavu se třemi hmatači pro ještě lepší kopírování (k dispozici pro BiG X 680/780/880/1180 i BiG X 480/530/580/630). Nový XCollect je kompatibilní pro všechny modely BiG X od roku 2019.

Velká a jednoduÅ¡e otevíratelná víka umožňují jednoduchý a rychlý přístup.


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty ť

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

  • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
  • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
  • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing