21.06.2013 14:52

Rodinné firmy cítí větší odpovědnost

Rodinné firmy cítí větší odpovědnost

   Tak uvedl zahájení druhého ročníku soutěže Rodinná firma roku za loňské vítěze zakladatel společnosti LIVA Předslavice Václav Jungwirt.Vloni se nám dostalo velkého uznání. Stali jsme se historicky první Rodinnou firmou roku v prestižní soutěži, kterou pro malé a střední podniky s rodinnou tradicí organizuje Equa bank společně s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR.

   Letos v únoru jsme byli jako jediná jihočeská firma ve společnosti tří desítek nejúspěšnějších českých podniků oceněni člověkem, jehož si opravdu vážíme – předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR paní Miroslavou Němcovou – při setkání nazvaném Živnostníci a rodinné firmy – sůl české ekonomiky. Do třetice se nám nyní dostalo cti, když nás druhou červnovou středu organizátoři soutěže Rodinná firma roku přizvali na oficiální zahájení druhého ročníku, které se uskutečnilo v pražském hotelu Jalta.

   Součástí slavnostního večera bylo i zveřejnění výsledků sociologického průzkumu mezi českými rodinnými firmami. „Hlavním zjištěním průzkumu je, že svou budoucnost vnímá optimisticky více než osmdesát procent rodinných firem. To je v kontrastu se spíše pesimistickým očekáváním ostatních firem na trhu. Další zajímavou zprávou vycházející z průzkumu je fakt, že více než dvě pětiny rodinných firem jsou si vědomy svých silných stránek a věří svým schopnostem i produktům,“ uvedl při zveřejnění výsledků výzkumu Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

   I bankéři se oprávněně domnívají, že rodinné firmy jsou jedním z motorů české ekonomiky. „Jejich majitelé je nebudují kvůli okamžitým ziskům, ale s vidinou dlouhodobé podnikatelské perspektivy,“ soudí ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank David Řehoř.

   Novináři se na tiskové konferenci ptali zakladatele společnosti LIVA Předslavice pana Václava Jungwirta ponejvíc na to, v čem jsou podle jeho názoru rodinné firmy jiné nebo lepší než ostatní společnosti. „Je dobře, že se Equa bank a Asociace malých a středních podniků a živnostníků rozhodly věnovat právě rodinným firmám, protože si podporu zaslouží,“ komentoval přínos soutěže Rodinná firma roku pan Václav Jungwirt. „Nicméně největší rozdíl mezi malými a středními rodinnými firmami a ostatními společnostmi vidím v tom, čemu na západě říkají společenská odpovědnost. Z vlastní více než dvacetileté zkušenosti vím, že rodinná firma v případě nezdaru jednoduše zatne zuby a jde dál. Selhání by se v takovém případě považovalo minimálně za ostudu. Myslím, že manažeři v rodinných firmách, kde se vlastně všichni zaměstnanci navzájem dobře znají, cítí daleko větší odpovědnost za své kolegy, za jejich rodiny... V této soudržnosti vidím obrovskou sílu rodinných firem. Nesčíslněkrát jsem se setkal s tím, že anonymní společnosti v případě podnikatelských neúspěchů ponechají závazky na krachující části firmy, založí novou společnost, přidají k původnímu názvu magické slovíčko PLUS a jedou dál. Rodinná firma ví, jaké to je ručit rodinným majetkem, a ví, že tu chce být i za dalších dvacet let,“ soudí zakladatel společnosti LIVA Předslavice Václav Jungwirt.

 

tn_obrazek_570.jpg

tn_obrazek_571.jpg

tn_obrazek_572.jpg

tn_obrazek_573.jpg

tn_obrazek_574.jpg


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

  • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
  • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
  • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing