10.02.2014 18:23

Automatické broušení pro vozy Krone ZX

Automatické broušení pro vozy Krone ZX

Nabrousit během pouhých dvou minut kompletní sadu nožů v zabudované poloze dokáže Speed-Sharp, nové řešení od Krone. Zařízení k broušení nožů Speed-Sharp se skládá z rotující hřídele poháněné hydrostaticky a osazené 23 brusnými kotouči tlačenými pružinou. Při broušení se nožový nosník spolu s hřídelí Speed-Sharp nejdříve vyklopí na stranu, potom se brousicí zařízení přiklopí k nožům. Proces broušení je možné vizuálně sledovat a rovněž je možné nože pohodlně zkontrolovat, případně vyměnit. Jak vlastní broušení probíhá? Brousicí zařízení je upevněné přímo na nožovém nosníku. Tím je automaticky nastavený bod počátku broušení. Brusné kotouče opisují přesně křivku nože. Je-li prvních 23 nožů nabroušeno, vyklopí se zařízení nahoru a posune se o několik centimetrů doprava. Potom začne automaticky broušení druhé poloviny nožové sady. Počet brousicích cyklů lze nastavit individuálně. Zkušenosti z praxe ukázaly, že postačí zpravidla tři cykly. Vícenásobné posunutí během broušení je k nožům z hlediska odbroušení materiálu šetrnější a zabraňuje vyžíhání jejich špic.
Jsou-li nabroušené všechny nože, zařízení se automaticky zastaví. Řidič sklopí jednotku Speed-Sharp do parkovací polohy a kompletní sadu nožů opět zasune zpět. Senážní vůz může tedy za čtyři minuty opět pracovat.

U zařízení Speed-Sharp obdivují praktikové nejen rychlost, ale také vysoký stupeň bezpečnosti. Broušení se provádí při vyklopeném nožovém nosníku, a proto nehrozí vznícení pod vozem nahromaděných zbytků píce. Mezi velké přednosti patří to, že zařízení je maximálně spolehlivé za všech okolností a podmínek. Je to zejména díky jednoduchosti nejen konstrukce celého zařízení, ale i jeho funkce. Je zde minimalizováno využití senzorů a jiných citlivých součástí. Obsluha jednotky, která pracuje velmi rychle je snadná, takže v praxi lze nože brousit často. Díky tomu je kvalita řezanky lepší, je menší opotřebení a jsou nižší nároky na příkon. 

tn_obrazek_729.jpg

tn_obrazek_730.jpg

tn_obrazek_731.jpg

tn_obrazek_732.jpg


Prodej a servis strojů

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01  Volyně

Tel.: 383 372 437
E-mail:

Podrobné kontakty »

Proč stroje od nás?

25 - ti letá tradice
Rodinná firma řízená majiteli
Špičkový servis
Plná autorizace od  výrobců
Rychlé dodávky ND
Zkušený tým


Technika a technologie pro zemědělství


Termíny akcí

  • Země Živitelka - 23.-28.8.2018
  • Jarní výstava v Předslavicích - 18.3.-22.3.2019
  • Jarní výstava v Mariánských Lázních - 28.3.-29.3.2019

Kontaktujte nás

LIVA Předslavice, spol. s r.o.
Předslavice 19
387 01 Volyně
Tel.: 383 372 437
E-mail:       

Připojte se

      Instagram

Podporujeme

© 2018, LIVA Předslavice, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing